Archives

Subscribe to our newsletter
SUBSCRIBE
27 August 2014

Vivienne Westwood on Renewable Energy

Share this story
Vivienne Westwood on Renewable Energy

S Vivienne Westwood o obnovitelné energii

Z majitelky neotřelého módního obchodu, otevřeného v roce 1970 v Londýně, se stala přední módní návrhářkou a občanskou aktivistkou podporující kampaně za jaderné odzbrojení či práva zvířat PETA.

I v 73 letech zůstává Vivienne Westwood aktivní a prostřednictvím sbírek Climate Revolution či podporou Trillion Fund se aktivně zapojuje do boje o záchranu planety.

Od pradávna se bojovalo o půdu a zdroje. Dnešní kapitalistický systém však tuto zem a suroviny, spolu s lidským kapitálem, využívá takovým způsobem, že chudí se stávají stále chudšími. Je zřejmé, že takový systém je nehumánní.

Je zde ale zelená alternativa, která přináší ekonomický systém bez válek. Klimatické změny nás nutí využít příležitost, která povede k větší harmonii mezi lidmi a Zemí. Z takového systému budeme moci všichni těžit.

Podle Westwood je naším úkolem co nejrychleji opustit od fosilních paliv a přejít na obnovitelné zdroje. Diskuze o klimatických změnách se již dávno měla proměnit na jejich řešení. To je důvodem proč sponzoruje fond Trillion, zelenou investiční platformu, která se snaží zájemcům umožnit využívání obnovitelných zdrojů v co největší míře. Fond je otevřený malým investorům a díky velkému zájmu se myšlenka obnovitelná energie šíří a začíná se stávat stále levnější.

„Pro lepší budoucnost a větší efektivnost obnovitelných zdrojů potřebujeme zastavit malou skupinu lidí, která se pokouší monopolizovat energii ze slunce, větru, přílivu a odlivu a uvědomit si, že tyto zdroje mají být volně dostupné všem“, říká Westwood.

Vivienne Westwood mimo jiné tvrdí, že každý jeden z nás může a měl by alespoň minimálně přispět k pozitivní změně v budoucnosti.

Zdroj: AnOther (2014): Vivienne Westwood on Renewable Energy.

English version available here.
A-CSR malé
Share this story
Tags
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram