Archives

Subscribe to our newsletter
SUBSCRIBE
21 July 2014

A unique project to help the disabled as well as employers

Share this story
prace ozp

Unikátní projekt pomůže OZP i zaměstnavatelům

Komplexní servis pro osoby se zdravotním postižením hledající práci a důkladné vzdělávání zaměstnavatelů.

Tyto dva prvky kombinuje nový projekt, kterému vdechla život spolupráce Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a AV Institutu s.r.o.

Cílem je zpřístupnit otevřený trh práce pro OZP, a to zájemcům o zaměstnání, kterým je internetový portál www.praceozp.cz určen, na němž naleznou pracovní nabídky a kde mohou zaměstnání také poptávat. V péči týmu NFOZP a AV Institutu budou také zaměstnavatelé a firemní oddělení zabývající se tzv. HR, tedy hledáním „lidských zdrojů“, která budou procházet pečlivými školeními a edukačními programy. Nabyté znalosti budou využívat k efektivnímu začlenění osob se zdravotním postižením do chodu firmy i pracovního kolektivu.

Přínos projektu vysvětluje Martin Stolín, jednatel AV Institutu s.r.o., který je provozovatelem projektu: „Nejedná se pouze o zprostředkování práce, ale o vytvoření servisní a edukační organizace, která spojuje znalosti a zkušenosti neziskových organizací a pacientských skupin v práci s osobami se zdravotním postižením. Proto jsem rád, že se nám podařilo navázat úzkou spolupráci s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který se dlouhodobě věnuje vzdělávání a nastavováním standardů ve vztahu zaměstnavatelů k pracovníkům se zdravotním postižením.“

„Jedinečnost projektu je ve spojení zdravotnictví, potažmo sociální oblasti a personalistiky. Netlačíme horu k Mohamedovi ani naopak, umožníme oběma udělat pár drobných kroků. To je podle našeho pohledu ideální cesta k tomu, aby lidé se zdravotním postižením našli kvalitní zaměstnání i pochopení na pracovišti ze strany kolegů i vedení,“ dokladuje přínos projektu Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Více informací o portálu práceozp je možné získat na webových stránkách projektu zde.

Zdroj: TZ projektu, Mgr. Martin Stolín, PhD., M.: (+ 420) 776 566 661, E: martin.stolin@av-institut.cz

Share this story
Tags
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X